• تهران، شهرک غرب ، بلوار دادمان، خیابان گلها، کوچه گلهای یکم ، پلاک ۸، واحد ۱
  • info@europcar.ir sale@europcar.ir
  • 02188366614 02188366615

۱۰ راه کاربردی برای کاهش هزینه‌های اجاره خودرو

هیچ‌کس دوست ندارد هنگام مسافرت با هزینه‌های غیرمنتظره‌ای مواجه شود. در اینجا ما در رابطه با رایج‌ترین هزینه‌های اضافی در اجاره خودرو و راه‌های جلوگیری از آن صحبت خواهیم کرد تا سفر مقرون‌به‌صرفه‌ و قابل پیش‌بینی‌تری داشته باشید. با ۱۰ راه کاربردی برای کاهش هزینه‌های اجاره خودرو همراه باشید.

۱) هزینه‌های بیمه

با مراجعه به موسسه اجاره خودرو به شما بیمه‌های با پوشش‌های مختلف پیشنهاد می‌شود که شامل بیمه شخص ثالث، پایه، متوسط تا کامل است.

این انتخاب با شماست که چه بیمه‌ای برای شما مناسب‌تر است. نکته مهم‌تر این است که آیا شما ‌می‌خواهید هزینه‌ای بابت بیمه پرداخت کنید یا خیر. اگر تصمیم خود را برای خرید بیمه گرفته‌اید بررسی کنید که پوشش بیمه‌ای که به شما پیشنهادشده است چقدر به نفع شماست .

به یاد داشته باشید که هزینه بیمه روزانه محاسبه می‌شود.

۲) هزینه ارتقای مدل خودرو

زمانی که قصد اجاره خودرو دارید به شما خودروهای مختلف از اقتصادی تا لوکس پیشنهاد شود.

ممکن است به شما خودروی با موتور بهتر و یا ویژگی‌های مانند تهویه هوا، تنظیم اتومات صندلی‌ها، مانیتور و سایر خصوصیات پیشنهاد شود.

قبل از اجاره خودرو حتماً در نظر بگیرید که چه میزان از این ویژگی‌ها برای شما ضروری است. آیا می‌توانید بدون آن‌ها هم‌سفر راحت و بی‌دردسری داشته باشید؟ این کاملاً به شما بستگی دارد که چه مقدار می‌خواهید هزینه کنید. پس از بررسی کامل همه جوانب خودرو مناسب خود را انتخاب و اجاره کنید.

۳) خسارت

هنگام عودت، خودرو ازنظر سلامت فنی و بدنه بررسی خواهد شد. اگر در خودرو خسارتی مشاهده شود شما متحمل به پرداخت هزینه جبران خسارت خواهید شد.

  • اگر شما به خودرو آسیب‌زده باشید طبیعتاً باید هزینه خسارت را هم بپردازید. اما مسئله زمانی پیچیده‌تر خواهد شد که شما بابت خسارتی که از آن مطلع نبودید توسط شرکت اجاره خودرو جریمه شوید.
  • تحت این شرایط برای چک کردن خودرو خیلی دیر شده است.
  • برای جلوگیری از این اتفاق خیلی مهم است که قبل از تحویل گرفتن خودرو از سالم بودن آن ازنظر فنی و بدنه اطمینان حاصل کنید و هنگام تحویل از خودرو عکس بگیرید.
  • اگر در خودرو نقصی دیدید از فرد تحویل‌دهنده خودرو درخواست کنید تا آن بخش را در فرم تحویل نشان‌دار کند. به خاطر داشته باشید که هنگام عودت خودرو نیز از خودرو عکس بگیرید.
  • درصورتی‌که چند روز پس از عودت خودرو از شما درخواست پرداخت خسارت به خودرو شد می‌توانید اسناد خود را در اختیار شرکت اجاره خودرو قرار دهید.

۴) هزینه روزهای اضافی

خودروها به‌صورت روزانه (۲۴ ساعته) اجاره داده می‌شوند. به‌طور مثال اگر شما خودرو را به مدت یک روز اجاره کرده باشید و آن را ساعت ۸ صبح تحویل گرفته باشید باید خودرو را ساعت ۸ صبح روز بعد تحویل دهید.

  • اگر قصد داریدکه سفر طولانی‌تری با خودروی خود داشته باشید حتماً از قبل برنامه‌ریزی کنید که با پرداخت هزینه جریمه‌ی تحویل دیرهنگام خودرو مواجه نشوید.
  • اگر نیاز زمان بیشتری خودرو را در اختیار داشته باشید حتماً با شرکت اجاره خودرو تماس گرفته و آن‌ها را مطلع کنید.

۵) هزینه اضافه کیلومتر

به یاد داشته باشید که شرکت‌های اجاره خودرو برای مسافتی که طی می‌کنید محدودیت دارند و این محدودیت با توجه به مکان و یا نوع خودروی که اجاره کرده‌اید متفاوت است.

حتماً پیش از اجاره خودرو از میزان محدودیت کیلومتر مطلع شوید تا متحمل پرداخت جریمه اضافه کیلومتر نشوید.

۶) هزینه شارژ بنزین و کارواش

شرکت‌های اجاره خودرو معمولاً خودروها را با باک پر و کارواش شده تحویل می‌دهند و به همان شکل هم می‌گیرند. اگر خودرو خود را در خارج از ایران تحویل می‌گیرید باید توجه داشته باشید که عدم کارواش خودرو و یا عدم پر کردن کامل باک بنزین حتی به میزان بسیار کم نیز شامل جریمه پرداخت کل باک بنزین خواهد شد و با توجه به این موضوع که هزینه بنزین در خارج از ایران بسیار زیاد است حتماً هنگام تحویل خودرو این نکته را فراموش نکنید.

۷) جریمه رانندگی

معمولاً افرادی که خودرو اجاره می‌کنند مبلغی را جهت ودیعه جریمه در اختیار شرکت اجاره خودرو قرار می‌دهند که در صورت نیاز از این ودیعه کسر شود. بهتر است با رانندگی بهتر علاوه بر حفظ جان خود در هزینه‌هایتان نیز صرفه‌جویی کنید.

۸) هزینه اضافه تحویل خارج از ساعت

شما می‌توانید خودرو خود را به‌صورت ۲۴ ساعته تحویل و عودت کنید اما نباید فراموش کنید که تحویل خودرو خارج از ساعت کاری همراه با پرداخت مبلغی اضافه خواهد بود. اگر قصد کم کردن هزینه اجاره خودرو خود رادارید می‌توانید با دریافت خودرو در ساعات کاری در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

۹) هزینه تحویل در محل

امکان تحویل خودرو در محل یکی دیگر از امکاناتی است که طرفداران بسیار زیادی دارد اما برای استفاده از این امکان شما نیاز به پرداخت هزینه بیشتری دارید.

با دریافت خودرو در خود شرکت و یا ایستگاه فرودگاه می‌توانید در هزینه اجاره خود صرفه‌جویی کنید.

۱۰) هزینه وسایل اضافه

با دریافت امکانات اضافه‌ای مثل نویگیشن، اینترنت هزینه اجاره خودرو خود را افزایش می‌دهید. قبل از درخواست این موارد حتماً میزان ضرورت این موارد را بررسی و سپس آن‌ها را به موارد موردنیاز خود اضافه کنید.

تجربیات خود را در رابطه با این مقاله با ما در میان بگذارید.

 

  • 5681 بازدید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده